בניין חדש וסיוע בשכר דירה - נבחרה החברה שתבנה את הבניין שקרס ברחוב סרלין

חברת 'אאורה' נבחרה על ידי דיירי הבניין לבנות מחדש את הבניין שקרס לפני כחודשיים ברחוב סרלין בחולון. הבניין פונה בשל ליקויים וסכנת קריסה ממשית וקרס מספר שעות לאחר הפינוי
בניין חדש וסיוע בשכר דירה - נבחרה החברה שתבנה את הבניין שקרס ברחוב סרלין
חברת 'אאורה' נבחרה על ידי דיירי הבניין לבנות מחדש את הבניין שקרס לפני כחודשיים ברחוב סרלין בחולון. הבניין פונה בשל ליקויים וסכנת קריסה ממשית וקרס מספר שעות לאחר הפינויבשורה טובה לדיירי הבניין שקרס ברחוב סרלין בחולון:
חברת 'אאורה' הודיעה כי נבחרה על ידי דיירי הבניין לבנות מחדש את הבניין.

בספטמבר האחרון פונה הבניין בהחלטת המשטרה, כיבוי אש ועיריית חולון בניין ברחוב סרלין בעיר וזאת בשל ליקויים רבים, סדקים וסכנת קריסה ממשית. מספר שעות לאחר שפונו הדיירים הבניין קרס וחיי אדם ניצלו בנס.
בשל האירוע החריג ולאחר תהליך מזורז - נבחרה חברת 'אאורה' על ידי דיירי הבניין לבנות את הבניין החדש שיוקם במקום זה שקרס.
'אאורה' תבנה במקום בניין מפואר, עמיד בפני רעידות אדמה ונזקים, בן 10 קומות עם 88 יח"ד חדשות שיחליפו את 33 יח"ד הישנות שקרסו. הדיירים הוותיקים יקבלו בדירות החדשות שלהן מפרטים יוקרתיים, דירה גדולה יותר עם מרפסת, ממ"ד ולכל דירה תהיה חניה. בנוסף ישודרג האזור הציבורי המשותף של הבניין.

חברת 'אאורה' הודיעה כי התגייסה לסייע לדיירים בשל העובדה כי מאמינה שזוהי המחוייבות הלאומית של כולנו. מתוך ההבנה של מורכבות הסיטואציה, החליטה אאורה להירתם למען תושבי הבניין ולסייע להם בתשלומי שכ"ד במהלך הבנייה.
יעקב אטרקצ'י, בעלים ומנכ"ל אאורה: "בניית הבניין בחולון במקום זה שקרס – הוא בעיני אירוע לאומי בעל חשיבות חברתית ומוסרית. יש אלפי בניינים מסוכנים בגוש דן וזוהי קריאת השכמה לכל מי שעוסק בנושא. המדינה צריכה לעשות הכול כדי למנוע את קריסת הבניין הבא. כפי שאנחנו חוזרים ואומרים – אין מנוס מלחדש את ישראל. השבוע זה בחולון, מחר זה יהיה בירושלים ובתל אביב".
עוד הוסיף אטרקצ'י ואמר כי, "על אף שהפרויקט אינו כלכלי אאורה נרתמת לטובת הדיירים ותסייע להם בתשלומי שכר הדירה כדי להקל עד כמה שניתן על הקושי באובדן הבית הפרטי שלהם. אנחנו מחוייבים להשיא ערך משמעותי לדיירים ולבנות להם בניין חדש ומפואר שיביא לשיפור באיכות החיים שלהם ושל משפחותיהם".
אדם אלגריסי נציג הדיירים בבניין אמר: "לפני כשלושה חודשים השתנו ברגע חייהם של 32 משפחות, הורים לילדים, מבוגרים, קשישים, ניצולי שואה וחולים כרונים, איבדו את ביתם וללק ניכר איבדו גם את רכושם עלי אדמות. ההירתמות של 'אאורה' לנושא, הצהרת הכוונות והעמידה במילה, כזוכה במכרז וכמוביל פרוייקט חברתי- מוערכת ונותנת תקווה שכל כך נחוצה, תקווה שיהיה פה טוב".רק בשבוע שעבר זכתה אאורה בפרויקט להקמת 650 יח"ד בהתחדשות עירונית בשכונת תל גיבורים בחולון. אאורה היא עד כה היזמית הכי גדולה בחולון ואחראית על למעלה מ-1,600 יח"ד בעיר (החי"מ, חנקין, קוגל והמעפילים).