"הטסלה" של עולם הבנייה

בעשור האחרון ישנה מגמה חדשה שתופסת בעולם הבנייה, מדובר בבנייה מתקדמת הידועה כירוקה

מוטי ינאי אדריכלות מציג: "הטסלה" של עולם הבנייה

בעשור האחרון ישנה מגמה חדשה שתופסת בעולם הבנייה, מדובר בבנייה מתקדמת הידועה כירוקה

 

בעוד שבישראל מרבית קבלני הבניין עדיין עושים שימוש בבנייה מבטון, בעולם כבר מזמן יודעים, ישנם תחליפים הרבה יותר מתקדמים וכאלו שאינם פוגעים באיכות הסביבה, להיפך, תורמים לעולם ירוק ונקי הרבה יותר, כאשר השיטה המתקדמת והמובילה היא של בנייה באמצעות שלד פלדה דקת דופן.

על מנת ללמוד יותר על שיטת הבנייה שמבצעת מהפכה של ממש, שוחחנו עם מוטי ינאי, מי שמתמחה בבנייה מסוג זה בישראל.

 

זה ירוק, נקודה!

לפני מספר חודשים נערכה בסקוטלנד וועידת אקלים מטעם האו"ם, בה השתתפו כל מנהיגי העולם, בה מדינת ישראל התחייבה לפעול לשינוי מהותי ולהוביל לאפס פליטות של גזי חממה עד 2050, יעד שאפתי וכזה שמיישר קו עם מדינות מתועשות ובראשן ארה"ב, קנדה ואוסטרליה. 

לצעד הזה יש משמעות כלכלית עבור כל מי שפועלים בענף הבנייה, כיוון שיהיה עליהם לעשות שימוש בחומרים  שאינם תורמים לפליטה של גזי חממה ורעלים נוספים הפוגעים בסביבה.

 

בנייה ירוקה בעזרת פלדה דקת דופן: יתרונות חסרי תקדים

מוטי ינאי הוא איש מקצוע מוכר ומוערך בתחום הבנייה בישראל, והוא לא היה צריך את הועדה הזו כדי להבין לאן השוק הזה הולך, לכן בשנים האחרונות הוא החל להתמקד בבנייה פרטית של בתים חדשים ותוספות בנייה לבתי קרקע על בסיס בנייה ירוקה.
 

משרדו של מוטי ינאי מתמחה בכל הנוגע לעולם הבנייה הירוקה של בתים חדשים ותוספות בנייה.

הניסיון שעומד מאחוריו כולל מספר גדול של פרויקטים במגזר הפרטי, הן בבניה קונבנציונלית והן בבניה מתקדמת, כאשר ינאי חרט על דגלו אמינות, מקצועיות ושירותיות, והציב רף גבוה במיוחד בתחום זה בישראל.

למדנו כי החומר המוביל בעולם הבנייה הירוקה כיום הוא של פלדה דקת דופן, ועל חלק מהתכונות שלה הוא מספר:

"בראש ובראשונה מדובר בבנייה שהיא עמידה פי 3 כנגד רעידות אדמה לעומת בנייה רגילה, ועל פי לא מעט מחקרים בשנים הקרובות מדינת ישראל תחווה רעידות אדמה קשות, כך שכדאי להתכונן לכך עוד הרבה קודם.

כמו כן מדובר בבנייה ששומרת על אטימות ובידוד אקוסטיים מושלמים ממש, כך שבימי החורף הבית מספיק חם כך שלא חייבים לעשות שימוש באמצעי החימום השונים (רק בחימום מועט), ובימי הקיץ הקשים הבית נשאר צונן ונעים.

בשונה משיטות בנייה אחרות, בזכות השיטה בה מגיע הפלדה דקת הדופן לאתר, כחלקי קירות שלמים, עפ"י תכנית הנדסית מפורטת של היצרן, הבניה היא פשוטה וכוללת לרוב רק חיבורי ברגים ופחים, מה שמייצר לנו קירות ישרים ומדוייקים, כמו כן, העברת תשתיות חשמל, אינסטלציה ואחרות נעשות ללא חציבות, הריסות, שבירות וכדו'.

בנוסף, אם וכאשר יש לתקן דבר מה, למשל בעיות של אינסטלציה, קל הרבה יותר לעשות זאת, כי מדובר בתשתית נוחה המורכבת מקירות גבס, כך שניתן לתקן בקלות ולהחזיר את המצב לקדמותו בלי פסולת מיותרת ובלאגן גדול בבית.

בזכות כל אלו הבנייה מהירה יותר, וחשוב לא פחות, חסכונית פי כמה וכמה כשמנתחים את הדברים לטווח ארוך".

מוטי ינאי אדריכלות: הליך העבודה

"הדבר החשוב ביותר מבחינתי לפני שיוצאים לדרך בעבודה עצמה, הוא להבין את צרכי הלקוח, וזה כולל את הפרטים הקטנים והגדולים כאחד.

התהליך הראשוני הזה נעשה על ידי מספר פגישות, בהן אני לומד על האופי של דיירי הבית, כמו גם על החלומות שלהם, ועל פי כל אלו אני מעמיד להם מספר סקיצות לדוגמא, כיצד ניתן לבנות את הבית מבחינת מיקום וגודל.

ברגע שישנה הסכמה על הסקיצה הנבחרת, אני עובר לשלב הבא שכולל בתוכו את היתרי הבנייה, כאשר הליווי שלי נמשך לאורך כל הדרך, מקבלת ההיתר ועד קבלת המפתח והכניסה למגורים.

"אני מקפיד להיות שם עבור דיירי הבית, בהתנהלות מול העירייה, קבלנים, מפקחים, בעלי מקצוע וכל מי שיש לו נגיעה בתהליך הבנייה בפועל".

מוטי ינאי אדריכלות: יצירת קשר

על מי מחקרים עולה כי קרוב ל50% מהנזק האקולוגי בכדור הארץ קשור לענף הבנייה.

בזכות שיטות בנייה חדשות וירוקות, אנו יכולים לעזור לעולם שנשאיר מאחורינו לדורות הבאים, להיות נקי ובריא הרבה יותר, וכאשר לוקחים בחשבון כי מדובר גם בבנייה יעילה, חסכונית וקצרה, מדובר בעסקה הכי משתלמת שמחכה לכם בפרויקט הבנייה הבא שלכם.

 

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם מוטי ינאי המתמחה בבנייה ירוקה על בסיס פלדה דקת דופן בטלפון: 052-3636194